Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.tneu.edu.ua/handle/316497/3844
Назва: Соціально-економічні засади суспільної довіри до банківського сектору
Інші назви: SOCIAL-ECONOMIC PRINCIPLES OF THE PUBLIC TRUST TO THE BANK SECTOR
Социально-экономические основы общественного доверия к банковскому сектору
Автори: Дзюблюк, Олександр Валерійович
Ключові слова: довіра
банківський сектор
інфляція
Національний банк України
банківський нагляд
національна валюта
девальвація
банківська система
суспільство
депозит
Дата публікації: 2016
Видавництво: Тернопіль, ТНЕУ
Короткий огляд (реферат): Розглянуто особливості сучасного економічного розвитку України та сукупність тих негативних явищ, які позначаються на організації грошово-кредитних відносин. Досліджено інституційні засади формування довіри до банківського сектора з точки зору надійності функціонування комерційних банків та забезпечення стабільності національної валюти. Сформульовано основні напрями забезпечення довіри з боку суспільства до банків як інститутів фінансового ринку, що має ґрунтуватися на ефективній діяльності центрального банку як головного регулятора. Вказано на недоліки сучасної політики Національного банку, пов’язані із виведенням із ринку значної кількості банківських установ та втратою їхніх активів. Визначено пріоритети діяльності Національного банку України щодо організації ефективного банківського нагляду, жорсткого контролю за процентною і кредитною політикою, створення санаційного банку як напрямів, що слугують гарантією стабільної роботи банківських установ. Обґрунтовано несвоєчасність заходів Національного банку щодо переходу до режиму інфляційного таргетування і відмови від регулювання валютного курсу як факторів підриву стабільності національної валюти і зниження довіри до банківського сектора з боку суспільства. Проаналізовано низьку ефективність обрання цільових орієнтирів монетарної політики Національного банку з точки зору втрати контролю над інфляцією і курсовою динамікою, відтоку вкладів з банківських установ, збільшення частки проблемних кредитів і збитків комерційних банків. Визначено причинно-наслідкову залежність негативного впливу триразової девальвації на банківський сектор, що стало фактором підриву довіри до нього з боку суспільства, а також фактором недовіри до національної валюти як об’єкта заощаджень, що виявилось головною причиною масованого відтоку депозитів із банківської системи. Запропоновано заходи стабілізації ситуації на грошовому ринку з метою підвищення рівня суспільної довіри до національної валюти, а відтак і до банківських установ країни.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.tneu.edu.ua/handle/316497/3844
Розташовується у зібраннях:СтаттіУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.