Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.tneu.edu.ua/handle/316497/25976
Назва: Аудит програмного забезпечення функціональної частини інформаційної системи підприємства
Інші назви: Auditing the Functional Part of the CAS Software
Автори: Адамик, Оксана Василівна
Саченко, Світлана Іванівна
Ключові слова: комп’ютерна система бухгалтерського обліку, аудит, функціональна складова, СУБД, алгоритми програмного забезпечення, тестові дані, уявні дані.
Дата публікації: 2017
Видавництво: Бізнес Інформ
Бібліографічний опис: Адамик О. В., Саченко С. І. Аудит функціональної частини програмного забезпечення КСБО // Бізнес Інформ. – 2017. – №11. – C. 293–299.
Серія/номер: 11;
Короткий огляд (реферат): Метою статті є визначення порядку та методики здійснення аудиту функціональної складової програмного забезпечення комп’ютерної системи бухгалтерського обліку (КСБО). Виявлено, що аудит програмного забезпечення слід здійснювати окремо за кожною з його компонент. Складовими функціональної частини програмного забезпечення КСБО є система управління базою даних (СУБД) і прикладне програмне забезпечення автоматизації бухгалтерського обліку. Для аудиту першої компоненти використовують такі прийоми, як загальна оцінка, предметна перевірка закладених алгоритмів обробки інформації. Аудит алгоритмів програмного забезпечення клієнта здійснюється за допомогою методу контрольних даних, що зводиться до таких процедур, як створення іншої бази тестових даних з уявними об’єктами та її обробка програмою клієнта, а також введення до копії реальної бази даних уявних об’єктів (працівників, кредиторів, матеріальних цінностей) та формування звітності. Обов’язковій перевірці підлягають не лише діючі методи розрахунку або оцінки об’єктів обліку, а усі, що закладені у програмний продукт. Це дозволить уникнути помилок у разі зміни облікової політики підприємства.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.tneu.edu.ua/handle/316497/25976
ISSN: друкованої версії 2222-4459, ISSN онлайнової версії 2311-116X.
Розташовується у зібраннях:Статті

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
business-inform-2017-11_0-pages-293_299.pdf364.58 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.